שוק ההון ביטוח וחיסכון כמעט ללא סיכון: למדו מהמומחים

שוק ההון ביטוח וחיסכון

פעמים רבות שמעתם את המילה "שוק ההון" ונחרדתם, כשביטויים כמו "סיכונים", "רמייה", "משווקי קורסים רמאים" וכד' צצו בראשכם? ייתכן כי צדקתם. במכונים רבים של שוק ההון לא מלמדים הימנעות מסיכונים, פשוט כי לא ניתן ללמד זאת, אך צריך ורצוי ללמד מזעור סיכונים, וגם את זה לא מבצעים בלא מעט מכוני שוק ההון. על מנת לצאת לשוק ההון בבטחה, הסוחר חייב להיות מקצועי, וסוחר מקצועי הוא כזה ששונא סיכון ויודע להיזהר ממנו פעמים רבות. אבל, מציאות לחוד ורצון לחוד. במציאות, סוחר מקצועי יפסיד יותר מאשר שירוויח, אבל בשונה מסוחר לא מקצועי, גם יום עם הפסדים רבים יהפוך להיות יום-רווח. מספיק עסקה אחת שעולה על כל ההפסדים הללו בשביל שכך יהיה. זה בדיוק מה שתלמדו בשוק ההון. להצליח גם כאשר מפסידים.

ביטוח וחיסכון

ביטוח הוא אחד מכלי העבודה המרכזיים שלכם בשוק ההון. שוק ההון ביטוח וחיסכון הם הכלים המהותיים בהם תשתמשו. שוק ההון הוא הזירה שלכם. החיסכון הוא התנובות שהנבתם לעצמכם שם. ביטוח בא להגן עליכם במקרה של הפסדים (זה לא תמיד אפשרי, אבל במידה וההפסד עונה על סעיפי הביטוח, יש על מה לדבר). באופן כללי, אדם שצמח בשוק ההון יבקש בדרך כלל להישאר במערכת ולהפוך בעצמו למרצה ואפילו לברוקר. בשביל אדם כזה ביטוח שוק ההון הוא מוצר חובה, בין היתר להגנה עליו מפני סוחרים מפסידים שהוא לימד, אשר יבקשו לתבוע אותו על כך.

שוק ההון ביטוח וחיסכון הם הדברים שבלעדיהם סוחר מקצועי לא יכול לעבוד

לכן, אם החלטתם שאתם סוחרים בורסאיים מקצועיים, חשוב מאד לבחור שוק ההון ביטוח וחיסכון, ולא להסתפק בלימוד שוק ההון בלבד. בלי חיסכון לא תוכלו לצבור כסף מהעסקאות שלכם (וגם אם תעבירו לעובר ושב, יש סיכוי לא קטם שהכסף יילך לבזבוזים ומחייה במקום לחסוך אותו). בלי ביטוח אתם חשופים לתביעות של סוחרים שהיו תחת מרותכם כסוחרים וותיקים שלימדו. לכן, מי שהחליט לעשות במסחר קריירה חייב, לעניות דעתו לבחור במסלול שוק ההון ביטוח וחיסכון. שוק ההון, כלומר זירה מסוימת מטעם בית ספר או בית השקעות מסוימים, ביטוח, כלומר לבטח מפני סוחרים אחרים, וחיסכון – כלומר קרן לצבירת הכספים שהרווחת.

כתיבת תגובה